• Kosmetyka estetyczna

  Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym. Kwas hialuronowy jest to substancja występująca w naszym organizmie, którą z wiekiem tracimy. Około 40–ego  roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza. Kwas hialuronowy to jeden z glikozaminoglikenów, które pełnią rolę cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe. Uzupełnianie niedoboru kwasu hialuronowego służy do wypełniania bruzd i zmarszczek, 

  więcej
  E
 • Mezoterapia igłowa

  Mezoterapia igłowa jest jednym z popularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów estetycznym. To niechirurgiczna metoda pozwalająca przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd. Polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Substancje aktywne dostarczone skórze mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Specjalne koktajle zwiększają metabolizm komórkowy, przyspieszają krążenie, zwiększają produkcję kolagenu i 

  więcej
  E
 • Peelingi chemiczne

  PEELING to usunięcie defektów kosmetycznych i zmian powstałych w procesie starzenia zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną i kontrolowaną formę eksfoliacji (złuszczenia) komórek. PEELING CHEMICZNY to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu 

  więcej
  E
 • Zabiegi aparaturowe

  Mezoterapia bezigłowa Metoda ta jest skierowana do osób, które obawiają się przerwania ciągłości skóry oraz preferują zabiegi mniej inwazyjne. Mezoterapia bezigłowa  pozwala wprowadzić w skórę substancje aktywne. Jest to metoda skojarzona. Łączy równoczesne działanie fali ultradźwiękowej i impulsowego bodźca elektrycznego. Mechanizm ten wykorzystuje Transdermalny System Terapeutyczny czynny (TTS) polegający na wprowadzeniu określonej substancji leczniczej do 

  więcej
  E
 • Fizjoterapia

  Terapia manualna  metodą Ackermanna Metoda ta powstała w latach 70. w Szwecji. Nazwa pochodzi od dr Ackermanna, jej twórcy. Podstawową rolę w terapii odgrywa prawidłowe ustawienie miednicy, które ma decydujący wpływ dla prawidłowego ustawienia całego kręgosłupa, jego prawidłowej statyki i osiowości całego ciała. Zabieg zostaje przeprowadzony po dokładnym wywiadzie i badaniu manualnym kręgosłupa pacjenta oraz po 

  więcej
  E

Peelingi chemiczne

PEELING to usunięcie defektów kosmetycznych i zmian powstałych w procesie starzenia zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną i kontrolowaną formę eksfoliacji (złuszczenia) komórek.

PEELING CHEMICZNY to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny.

Przeciwwskazania ogólne :

 • Skóra podrażniona,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • aktywna opryszczka,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • doustna, długotrwała terapia sterydami,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • łuszczyca,
 • oparzenia słoneczne,
 • solarium i liczne znamiona,
 • używanie kremów z retinolem,
 • niedawno wykonany makijaż permanentny,
 • wypełnienie zmarszczek czy wstrzyknięta toksyna botulinowa,
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy).

Odczucia w trakcie i po zabiegu:

Normalnym odczuciem podczas nakładania peelingu jest mrowienie i pieczenie, które ustępuje po kilku minutach. Po zabiegu skóra będzie napięta i zaczerwieniona, ale gładka i delikatna. Stopień zaczerwienienia jest zależny od mocy kwasu oraz czasu aplikacji. Przez pierwszy tydzień skóra przejdzie proces odnowy  komórkowej, czego oznaką będzie lekkie złuszczenie. Nie obawiaj się, to efekt korzystny dla skóry. Nigdy nie przyspieszaj tego procesu, ponieważ istnieje ryzyko spowodowania niewielkich ran, które mogą przejść w przebarwienia.

Po zabiegu  aż do zagojenia się skóry należy zrezygnować z basenu, solarium, ekspozycji na słońce i podrażniających zabiegów. Należy stosować na skórę kremy regenerujące i nawilżające.

Dla uzyskania widocznych efektów należy wykonać 4-8 zabiegów w odstępach minimum 14 dni (zalecane są zabiegi po 21-24 dniach). Częstotliwość zależy od wrażliwości skóry pacjenta i efektu złuszczenia.

Kwas migdałowy

Dla cery trądzikowej, tłustej, mieszanej oraz dla cery dojrzałej ze skłonnością do powstawania zmarszczek.

Efekty:

Silne działanie antybakteryjne, ponieważ jego cząsteczka jest zbliżona budową do antybiotyków. Poprawia stan skóry trądzikowej z zaskórniakami, zmianami ropnymi i zapalnymi, reguluje wydzielanie serum, wygładza drobne zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia słoneczne, doskonale nawilża skórę. Zaletą kwasu jest stopniowe złuszczanie po zabiegu, nie wyłączające pacjenta z codziennej aktywności.

Zabieg:

Demakijaż, tonizacja, kwas migdałowy (czas ekspozycji dobrany  do skóry pacjenta), neutralizator kwasu, maska  algowa wyciszająca, krem ochronny SPF 30.

Kwas glikolowy

Dla cery starzejącej się, wymagającej odnowy i regeneracji naskórka. Dla cery łojotokowej, tłustej, z bliznami  potrądzikowymi oraz przebarwieniami słonecznymi.

Cechuje go bardzo mała cząsteczka. Dzięki tej budowie kwas ten znakomicie penetruje warstwę rogową naskórka i ma silne właściwości złuszczające.

Efekty:

Redukcja blizn, regulacja wydzielania serum, obkurczenie wydzielania gruczołów łojowych, wygładzenie drobnych zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, poprawa nawilżenia naskórka i wzrost jego żywych komórek, pobudzenie odnowy komórkowej, wzrost syntezy kolagenu.

Zabieg:

Demakijaż, tonizacja, kwas glikolowy (czas ekspozycji dobrany do skóry pacjenta), neutralizator, maska wyciszająca, krem ochronny SPF 30/

Kwas pirogronowy

Dla cery łojotokowej z przebarwieniami, w trądziku pospolitym, cery z objawami fotostarzenia, skóry z rozstępami.

Efekty:

Rozjaśnienie, nawilżenie, odmłodzenie skóry. Niwelacja rozstępów, głęboka regeneracja, poprawa jędrności skóry. Wzrost  produkcji kolagenu, zmniejszenie warstwy rogowej naskórka.

Zabieg:

Demakijaż, tonizacja, kwas pirogronowy (czas ekspozycji odpowiedni do skóry pacjenta) neutralizator, maska wyciszająca, krem ochronny SPF 30.

Kwas mlekowy

Dla cery wrażliwej z objawami fotostarzenia, z drobnymi zmarszczkami, cery zmęczonej.

Kwas nie wykazuje toksyczności, jest jednym z metabolitów tkanki mięśniowej i skóry.

Często jest łączony z innymi kwasami.

Efekty:

Poprawa uwodnienia, aktywacja syntezy kolagenu i elastyny. Stymulacja naturalnych procesów odnowy i regeneracji skóry. Właściwości złuszczające i nawilżające.

Zabieg:

Demakijaż, tonizacja, kwas mlekowy (czas ekspozycji dobrany do skóry pacjenta, po neutralizacji możliwe jest nałożenie drugiego kwasu), neutralizacja, maska wyciszająca, krem ochronny SPF 30.