• Kosmetyka estetyczna

  Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym. Kwas hialuronowy jest to substancja występująca w naszym organizmie, którą z wiekiem tracimy. Około 40–ego  roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza. Kwas hialuronowy to jeden z glikozaminoglikenów, które pełnią rolę cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe. Uzupełnianie niedoboru kwasu hialuronowego służy do wypełniania bruzd i zmarszczek, 

  więcej
  E
 • Mezoterapia igłowa

  Mezoterapia igłowa jest jednym z popularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów estetycznym. To niechirurgiczna metoda pozwalająca przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd. Polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Substancje aktywne dostarczone skórze mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Specjalne koktajle zwiększają metabolizm komórkowy, przyspieszają krążenie, zwiększają produkcję kolagenu i 

  więcej
  E
 • Peelingi chemiczne

  PEELING to usunięcie defektów kosmetycznych i zmian powstałych w procesie starzenia zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną i kontrolowaną formę eksfoliacji (złuszczenia) komórek. PEELING CHEMICZNY to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu 

  więcej
  E
 • Zabiegi aparaturowe

  Mezoterapia bezigłowa Metoda ta jest skierowana do osób, które obawiają się przerwania ciągłości skóry oraz preferują zabiegi mniej inwazyjne. Mezoterapia bezigłowa  pozwala wprowadzić w skórę substancje aktywne. Jest to metoda skojarzona. Łączy równoczesne działanie fali ultradźwiękowej i impulsowego bodźca elektrycznego. Mechanizm ten wykorzystuje Transdermalny System Terapeutyczny czynny (TTS) polegający na wprowadzeniu określonej substancji leczniczej do 

  więcej
  E
 • Fizjoterapia

  Terapia manualna  metodą Ackermanna Metoda ta powstała w latach 70. w Szwecji. Nazwa pochodzi od dr Ackermanna, jej twórcy. Podstawową rolę w terapii odgrywa prawidłowe ustawienie miednicy, które ma decydujący wpływ dla prawidłowego ustawienia całego kręgosłupa, jego prawidłowej statyki i osiowości całego ciała. Zabieg zostaje przeprowadzony po dokładnym wywiadzie i badaniu manualnym kręgosłupa pacjenta oraz po 

  więcej
  E

Kosmetyka estetyczna

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym.

Kwas hialuronowy jest to substancja występująca w naszym organizmie, którą z wiekiem tracimy. Około 40–ego  roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza. Kwas hialuronowy to jeden z glikozaminoglikenów, które pełnią rolę cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe. Uzupełnianie niedoboru kwasu hialuronowego służy do wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy, niwelowania cieni pod oczami, modelowania ust itd. Za pomocą kwasu hialuronowego można poprawić jakość skóry na szyi, dekolcie, dłoniach. Usieciowany kwas hialuronowy zostaje w skórze od 3 do 18 miesięcy. Ceniony jest ze względu na ogromne bezpieczeństwo stosowania. Powikłania po zabiegach są niezwykle rzadkie, a ryzyko uczulenia jest tak niskie, że nie ma potrzeby robienia testu przed zabiegiem. Ma on zdolność wiązania wody – jedna cząsteczka może przyjąć ich ok. 250. Po upływie 6-18 miesięcy kwas hialuronowy ulega biodegradacji (rozpada się na dwutlenek węgla i wodę). Stymuluje bardzo silnie skórę, dzięki czemu po biodegradacji preparatu stan skóry jest lepszy niż przed zabiegiem.

Wskazania:

 • Zmarszczki pod oczami,
 • kurze łapki,
 • zmarszczki marionetki,
 • zmarszczki na czole i między brwiami,
 • zmarszczki na szyi  i dekolcie,
 • zmarszczki palacza,
 • fałdy nosowo-wargowe,
 • blizny potrądzikowe,
 • wypełnianie i powiększanie ust.

UWAGA! W okresie 3 dni przed zabiegiem wskazane jest nie stosowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryny , ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego i leków  przeciwzapalnych.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i laktacja,
 • miesiączka,
 • zapalenie skóry,
 • opryszczka,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • zaburzenie krzepliwości krwi,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Zabieg:

Dobór odpowiedniego wypełniacza, gdyż preparaty do wypełniania tkanek występują w różnym stopniu  usieciowania, mają różną gęstość oraz stężenie czystego kwasu hialuronowego. Dlatego też inne preparaty stosuje się do wypełniania ust, a  inne do wypełniania zmarszczek.

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe kremem Emla  od 30 do 60 minut. Preparaty wypełniające są jednorazowego użytku. To ampułko-strzykawka z gotowym kwasem hialuronowym i jednorazowymi,  bardzo cienkim igłami. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, zmarszczki się wypełniają i wyrównują.

Po zabiegu:

Może wystąpić obrzęk w miejscu aplikacji (około 24-48h), mogą  pojawić się niewielkie siniaki.

UWAGA! Jeżeli obrzęk występuje poza miejscem aplikacji  (gardło, cała twarz) należy niezwłocznie udać się do szpitala.

Zaleca się przez okres kilku dni nie korzystać z basenu, sauny, solarium. Wskazane jest zwiększenie ilości wypijanej wody, ponieważ kwas hialuronowy wiąże wodę i zwiększa objętość w  miejscu stosowania preparatu.

Wypełnianie ust:

Usta również ulegają starzeniu, tracą swą objętość, jędrność i kolor. Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym usieciowanym poprawia zdecydowanie kondycję i wygląd ust.

Wskazania:

 • Zmniejszenie konturu ust,
 • powiększenie objętości ust,
 • uniesienie opadających kącików ust,
 • wyrównanie dysproporcji między górną a dolną wargą.

Przeciwwskazania takie same jak przy wypełnianiu zmarszczek. Przed zabiegiem te same zalecenia, dodatkowo zaleca się profilaktyczne przyjmowanie leków przeciwwirusowych (np. heviran) oraz przeciw opryszczce jeżeli często występuje.

Po zabiegu:

Usta są mocno obrzęknięte i powiększone, dlatego też należy to wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu terminu zabiegu. Polecam piątek. Obrzęk ustępuje po ok. 24-48 godzinach. Usta są nadal obolałe, napięte i drażliwe. Po około tygodniu wracają do normy.

Bezpośrednio po zabiegu nie dotykamy ust, nie masujemy, nie uczęszczamy na basen, solarium, saunę, nie spożywamy gorących napojów i potraw.

Zaleca się wypełnianie ust preparatem o maksymalnej pojemności 1 ml. Jeżeli efekt jest niezadowalający można powtórzyć zabieg po 2 tygodniach.

Preparaty stosowane w gabinecie do wypełniania zmarszczek i powiększania ust:

NEAUVIA Organic ® produkt najnowszej generacji wśród wypełniaczy bliskich naturze. Najczystsza dostępna obecnie forma kwasu hialuronowego, którą pozyskuje się z bakterii niepatogennej Bacillus Subtilis. Preparat posiada wyjątkową czystość, wysokie bezpieczeństwo aplikacji, małą masę cząsteczkową i długi okres trwałości. Naukowcy zastosowali nowy czynnik sieciujący – polimer PEG (inny niż popularne usieciowanie  DVS/BDDE w produktach dostępnych na runku). Ochronne działanie PEG zmniejsza ryzyko reakcji immunologicznych, zmniejsza stan zapalny i powstawanie ziarniaków. Polimer PEG sprawia, że NEAUVIA to pierwszy i dotychczas jedyny wypełniacz BIOMIMETYCZNY na świecie. Kwas hialuronowy jest bardziej odporny na działanie wysokiej temperatury, która występuje przy stosowaniu innych zabiegów takich jak: laser, ultradźwięki lub fale radiowe.

Wypełniacze NEAUVIA Organic są nie toksyczne, jednolite o naturalnej konsystencji. Wypełniacz jest odporny na nacisk, elastyczny, mocny a także utrzymuje właściwą formę i wolno się rozkłada.

NEAUVIA  Organic Intense® 28mg/ml kwasu hialuronowego, korekcja głębokich zmarszczek, służy modelowaniu policzków, konturowaniu twarzy. Zapewnia wysoką elastyczność, powolną biodegradacja co najważniejsze długotrwały rezultat.

NEAUVIA Organic Stymulate®26mg/ml kwasu hialuronowego i 1% hydroksyapatydu wapnia , który stymuluje produkcję kolagenu. Stosowany do korekcji głębokich zmarszczek, w przypadku braku gęstości i elastyczności skóry. Stymulacja kolagenu i rewitalizacja skóry.

NEAUVIA Organic Intense Lips®24mg/ml kwasu hialuronowego. Powiększanie, konturowanie i rewitalizacja ust. Preparat zapewnia elastyczność, odporność na naprężenia mechaniczne oraz jest niezwykle naturalny w dotyku.

NEAUVIA Organic Rheology® 22mg/ml kwasu hialuronowego i aminokwasy(glicyna i L –prolina komponenty do produkcji kolagenu ) Korygowanie pierwszych oznak starzenia, drobnych zmarszczek, zmarszczek wokół oczu i w obszarze gładzizny. Nawilżenie i delikatna korekcja ust.

EXCELLENT® jest to kwas hialuronowy usieciowany szwedzkiej firmy, która kieruje się ekologią i czystością. NOWOŚĆ na rynku medycyny estetycznej, trójfazowy wypełniacz, biozgodny. Niska zawartość środków sieciujących przekłada się na wyeliminowanie krótko i długoterminowych nie pożądanych reakcji produktu na skórę i tkanki. Produkt ten charakteryzuję się wysoką czystością oraz długim czasem utrzymywania się wypełnienia jako efekt 3-fazowego sieciowania. Po zabiegu skóra ma naturalny wygląd, kwas jest niewyczuwalny, ani nie przemieszczający się po podaniu do tkanek.

EXCELLENT FILLER® wypełnia drobne zmarszczki wokół oczu, płytkie bruzdy. Utrzymuje się aż do 8-10 miesięcy.

EXCELLENT LIPS® preparat służący powiększaniu, nawilżenie ust. Utrzymuje się 8-12 miesięcy.

EXCELLENT VOLUMA® wypełnia głębokie zmarszczki, bruzdy ,podnosi owal twarzy. Utrzymuje się 8-14 miesięcy.

Brytyjska firma ALLERGAN®(Juvederm) kwas hialuronowy usieciowany, który jest produkowany w oparciu o opatentowaną technologię VYCROSS TM ® dzięki ,której preparat ma postać gładkiego żelu. Produkty zawierają biosyntetyczny kwas hialuronowy, który nie wywołuje reakcji uczuleniowych .Zawarta w składzie lidokaina działa przeciwbólowo, zmniejsza ból podczas i po zabiegu.

JUVEDERM® VOLIFT® to najnowszy produkt z rodziny wypełniaczy z lidokainą. Opracowano go ,by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz poprawę naturalnie wyglądającego konturu twarzy. Efekt do 15 miesięcy.

JUVEDERM ® ULTRA SMILE wypełnienie ust i ich okolicy. Nie ma struktury ziarnistej co oznacza, że łatwo przepływa do wypełnianych ust nadając im piękny wygląd, gładkość i naturalność. Zawiera  przeciwbólową lidokainę

JUVEDERM® ULTRA 2 wyrównuje drobne zmarszczki wokół kącików oczu oraz płytkie zmarszczki

JUVEDERM® ULTRA 3 wygładza średnie i głębokie zmarszczki pomiędzy nosem i kącikami ust a także wokół warg.

JUVEDERM® ULTRA 4 wypełnia głębokie bruzdy i zmarszczki.